Game-Play Zone # Its all about gaming
Forum dedicat jocurilor online si single player aici gasesti tutoriale ghiduri si resurse de cea mai buna calitate. Inregistreaza-te pentru a putea avea acces la cele mai noi stiri in materie de gaming.
ENG:Welcome please REGISTER to see download links and images.
Game-Play Zone # Its all about gaming
Forum dedicat jocurilor online si single player aici gasesti tutoriale ghiduri si resurse de cea mai buna calitate. Inregistreaza-te pentru a putea avea acces la cele mai noi stiri in materie de gaming.
ENG:Welcome please REGISTER to see download links and images.

KreedZ pentru incepatori

In jos

KreedZ pentru incepatori  Empty KreedZ pentru incepatori

Mesaj Scris de OkSeNRo Mar Sept 22, 2015 10:53 am

Nume Tutorial: KreedZ pentru incepatori
Descriere: In acest tutorial despre kreedz, incepatorii vor invata termenii de baza, un tutorial pentru sarituri, etc
Download: -
Autor: Anonim
Sursa (Link-ul oficial):


Propria parere: Enjoy!
Tutorialul:

Vom incepe cu un mic DEX :


Semi-Clip ( sau Boost ) va ajuta sa va urcati pe unul din colegi, care are deasemenea Semi-Clip activat.

Bhop ( prescurtare de la Bunny-Hop ) : acest script, practic face treaba in locul vostru, sare incontinuu, doar apasand space. Folosirea adecvata a acestui script( vezi mai jos) , duce la viteza mai mare, si poti termina mai usor unele harti de bhop.

Script : Este o comanda scrisa in consola sau intr-un config, prin care la apasarea unui singur buton, indeplineste o sarcina. Ex : Buy-script, Bhop, ducky-jump.

LongJump ( prescurtat LJ ) este o saritura pe care o faci prin coordonarea MOUSE-ului cu tastele. ( vezi mai jos la tutoriale lj ! )

Tutoriale

a. Cum pot salva sau cum sa ma teleportez mai usor, fara sa scriu de fiecare data /cp , si /tp ?
Poti face acest lucru cu ajutorul unor binduri ( am invatat mai sus ), pe care le poti scrie intr`un config.
Aceste binduri sunt :
bind <tasta dorita> "say /cp"
bind <tasta dorita> "say /tp"

b. Daca am cazut, si am salvat din greseala, ce fac?Trebuie sa o iau de la inceput iar?
Nu ezita sa folosesti comanda /stuck , care te va teleporta la pen-ultimul CheckPoint !

c. Cum fac LJ ?
LJ este o coordonare intre MOUSE si tastatura, aici nu va pot arata dar sunt destule tutoriale pe Youtube
OkSeNRo
OkSeNRo
Admin

Mesaje : 154
Bani Cash : 457
Contributie : 0
Data de inscriere : 20/09/2015
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

https://gp-zone.forum.st

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum